KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16784257
nr 1678 4257
Woldemar Tank
(1903-1997), Sverige
Signerad, blandteknik, daterad -88, porträtt. Bladets mått: 47x38 cm, yttermått inklusive ram: 64x54 cm
Woldemar Tank, svensk målare född 1903, död 1997.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 10 februari 2025
kl 18:14:44
700 kr
1.000 kr